SİVAS SUŞEHRİ GÖKÇEKENT NAİPLİ KARAAĞAÇ KÖYÜ

YARDIMLAŞMA VE KALKINDIRMA DERNEĞİ

   Derneğimiz 1999 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Derneğimiz;köyümüzden İstanbul'a göç eden halkımızın birbirinden kopmasınıı önlemek,birlik beraberliği devam ettirmek,aynı zamanda köyümüzün gelişmesi için her türlü olanağın sağlanmasını oluşturmayı amaçlamaktadır.

 

    Derneğimiz,birlik ve beraberliğimizin artması için çeşitli organizasyonlar düzenlemektedir.Dini bayramlarda, bayramlaşmak amacı ile bir mekanda toplanılması,yaz mevsimi gelince piknikler düzenlenmesi, çeşitli toplantılar yaparak bunu sağlamaya çalışmaktadır.Böylelikle insanlarımız birbirleriyle hasret giderecek,küçük büyüğünü tanıyarak değişen dünya içerisinde birbirimizden kopmanın önüne geçmiş olacaktır.Dernek yönetimi özellikle bu konu üzerine çok düşmektedir. Her fırsatta bunu dile getirmeyi bir ilke olarak kabul etmektedir ve bu yolda büyük yol katetmiştir.

 

   Dernek çalışmaları arasında "yardımlaşma" büyük önem taşımaktadır.Yardıma muhtaç ailelere yardım için hiç bir fedakarlıktan kaçınılmayarak,onların dertlerine bir parça olsun merhem olmaya çalışmaktadır.Bunu bir insanlık görevi hem de "halka hizmet hakka hizmettir"gayesiyle büyük şevk içinde başarıyla yürütmektedir.